Açık Alan Projeleri

açıkalan

Korunmak istenen bölgenin en dış halkasına kurulan çevre güvenlik kontrol sistemleri, bu sayede geniş bir güvenli alan oluşmasını sağlar.

Bahçe, duvar veya çit gibi alanın en dış sınırını belirleyen hat boyunca kurulan bu sistem, izinsiz giriş için kişinin yapıya kadar gelmesine izin vermez ve tehdidin en uzak noktada fark edilmesini sağlar. Diğer elektronik güvenlik sistemleriyle entegre olarak kullanılabilen çevre güvenlik sistemleri, böylelikle izinsiz giriş yapan kişi veya kişilerin eşzamanlı izlenmesine ve görüntülerin kayıt altına alınmasına imkan tanır.

Şüpheli herhangi bir durumun sonradan incelenebilmesi için kayıtların arşivlenmesini sağlayan entegre sistemler, çevre güvenliğinin en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur. Yangın algılama sitemleriyle birlikte; analog adresli, akıllı (Intelligent) adresli ve konvansiyonel uygulamalarla entegre olarak çalışabilir.

Özel mülkiyet sınırlarının korunmasını sağlayan çevre güvenlik sistemleri muhtemel sızma ve hırsızlık gibi girişimlerin eşzamanlı bir şekilde algılanmasını ve girişimin tehdit boyutu kazanmadan önlenmesini sağlar. Sistemin kapalı devre görüntüleme sistemleriyle entegre olarak kullanılması halinde sınırın izinsiz aşılması ile kameralar sayesinde olayın kayıt altına alınması da mümkün olur. İhtiyaca bağlı olarak birçok farklı sistem bir arada,tek veya ikili olarak kullanılabilir.

İstenen bölgenin uzaktan, etkin bir şekilde ve eşzamanlı olarak denetlenmesine olanak tanıyan çevre güvenlik sistemleri; enerji santralleri, havalimanları; askeri tesisler, müstakil araziler, rafineriler, depolar, fabrikalar, petrokimya tesisleri ve tüm diğer endüstriyel tesislerde kullanılmaktadır. Ayrıca bu sistemlerin otopark ve parklarda da açık hava şartlarından etkilenmeden kullanılması mümkündür. Açık alan korumasında ideal seçim oldukları söylenebilir.

Toprak altına, çevre çit ve duvarına kurulan algılayıcı elemanlar sayesinde verinin kontrol merkezine ulaşmasını sağlayan çevre güvenlik sistemlerinin istenen bilgisayarlara bağlanarak kullanımı da mümkündür. Kurulum yapılacak arazinin bitki örtüsü, iklimsel şartlar, hava koşulları ve yapıların fiziksel niteliklerine göre farklı sistem seçenekleri bulunmaktadır.